Графік курсу валюти: Долар США

Графік курсу валюти: ЄВРО

Графік курсу валюти: Російський рубль

Курси валют НБУ на 19.03.2024 р.

208
DKK
100
569.2100
840
USD
100
3897.4399
978
EUR
100
4244.7002
710
ZAR
100
206.1800
960
XDR
100
5187.8799
949
TRY
100
120.6500
203
CZK
100
168.5200
392
JPY
1000
261.2600

Курси валют (стаття)

Курси валют – це коефіцієнти співвідношення або котування національної валюти однієї країни до національної валюти іншої країни, дорогоцінних металах, цінних паперах.

Котування валюти – це визначення валютного курсу (ціни, відсоткової ставки) національної валюти, яку оголошує управління державного регулювання валютних операцій або укладається угода між державами щодо цінової політики національної валюти. Котування відображає кон'юнктуру на міжнародному валютному ринку, тобто співвідношення попиту та пропозиції щодо національної грошової одиниці.

Валюта – це загальноприйнята одиниця вимірювання розміру вартості товару або послуги в межах країн, де її визнають за національну грошову одиницю у вигляді банкноти та/або монети. Валюта як стандартний засіб розрахунку економічних відносин є фізичним параметром державної грошової маси. Іншим джерелом грошової маси є банківські депозити.

Курс валюти визначають та фіксують двома способами:

• гарантуванням золотим змістом національної валюти (класичний золотий стандарт або золотий паритет – визначення курсу валюти у пропорції до її золотого вмісту);

• укладанням міжнародної угоди.

Валютний паритет – це встановлений законодавчо показник співвідношення національних валют різних країн, підтверджений їхнім золотим вмістом.

Існують декілька методів визначення валютного паритету:

• валютні паритети на базі золотого стандарту– це співвідношення кількості грошового металу, яким відповідають грошові одиниці;

• валютні паритети на базі Бреттон-Вудської системи – це співвідношення кількості грошового металу, яким відповідають грошові одиниці, та співвідношення із доларом;

• валютні паритети на базі спеціальних прав запозичень (СПЗ) – це міжнародні резервні кошти для розрахунків з Міжнародним валютним фондом, поповнення офіційних резервів та регулювання сальдо платіжних балансів.

Термін валюта визначають як

• національна грошова розрахункова одиниця країни (українська гривня, американський долар, російський рубель, канадський долар, британський фунт, японська єна тощо) та тип цієї грошової одиниці (золота, срібна, кредитно-паперова, наприклад, золоті дукати);

• іноземна грошова розрахункова одиниця (грошові знаки іноземних країн, кредитні і платіжні засоби), яку використовують у міжнародних грошових розрахунках;

• міжнародна або регіональна грошова розрахункова одиниця та платіжний засіб (наприклад, євро).

Процес обміну валюти на іншу згідно курсу характеризується ступенем конвертованості самої валюти та визначається управлінням державного регулювання валютних операцій.

Класифікація валютної одиниці:

вільно конвертована (спроможність вільного обміну для фізичних і юридичних осіб на національну валюту іншої країни , розрахунку за експортно-імпортні операції, депонування в національних банках тощо);

частково конвертована (існування при валютних операціях часткового обмеження для певних категорій фізичних і юридичних осіб та для окремих видів операцій).

Форми валютного курсу:

коливаюча – форма валютного курсу, заснованого на використанні ринкового механізму та вільно змінювального під впливом попиту і/або пропозиції.

плаваюча – різновид коливаючої форми валютного курсу, заснованого на використанні механізму валютного регулювання. Наприклад, різкі коливання курсу національної валюти викликають несприятливі наслідки економічних та валютно-фінансових відносин, тому країни з Європейської валютної системи використовують узгодження відносних обмежень взаємних коливань валютного курсу.

фіксована - форма валютного курсу з офіційно встановленим співвідношенням між національними валютами, заснованим на визначеннях в законодавчому порядку валютних паритетах. Така форма валютного курсу допускає закріплення золотого змісту національної валюти або курсу валюти в американських доларах при накладанні обмежень на коливання курсів валют в межах 1 %.

Курси валют - інформаційний ресурс де ви маєте можливість оперативно дізнаватись актуальні курси валют онлайн. Зокрема представлені курс долара США, курс євро більшості європейських країн, курс рубля Російської Федерації, курс фунта Великобританії та інших валют відносно гривні. Ви можете переглядати як конкретний курс валюти на сьогодні так і архів курсів за певний період. Курс НБУ затверджується щодня крім офіційних вихідних та свят. Зміни курсів зручно зображено у вигляді графіків що дозволяє наочно аналізувати коливання.